نسخه 5G گوشی وان پلاس 7 پرو به اندروید 10 ارتقا پیدا می کند

دارندگان گوشی های وان پلاس 7 پرو مجهز به فناوری 5G هم اکنون می توانند دستگاه های خود را به سیستم عامل اندروید 10 ارتقا دهند.

بالاخره کمپانی وان پلاس تصمیم گرفته تا آخرین نسخه اندروید را به یکی دیگر از گوشی های هوشمند خود معرفی کند. با اینکه نسخه 5G گوشی وان پلاس 7 پرو بسیار شبیه به نسخه 4G/LTE است، اما مالکین دستگاه های اول مدت زمان زیادی منتظر استفاده از اندروید 10 بوده اند.

نسخه معمولی گوشی 7 پرو در ماه سپتامبر به نسخه 10 اندروید بروزرسانی شد. با این حال، گزارش های متعدد مبنی بر اشکالات جدی باعث شد تا ارتقای دستگاه ها به این سیستم عامل متوقف شده و پس از رفع آن ها از ماه بعدی از سر گرفته شود.

خوشبختانه، ارتقای اندروید 10 در گوشی وان پلاس 7 پرو5G با مشکلات چند ماه اخیر برای گوشی های 7 پرو، وان پلاس 6 و 6T مواجه نخواهد شد. با این حال، باز هم تعدادی کاربر در انجمن های رسمی کمپانی، به وجود اشکالات متعددی اشاره کرده اند، که از جمله مهم ترین آن ها، مشکل اتصال بلوتوث گوشی مجهز به 5G در خودرو است.

باید خاطر نشان کرد که هیچ گونه بروزرسانی برای نواحی یا حاملین خاص از سوی وان پلاس مورد تایید قرار نگرفته است. با اینکه ظاهرا انتظار برای مشتریان EE در انگلستان به پایان رسیده، اما طبق گفته مشترکان Sprint، آمریکایی ها باید بیشتر منتظر بمانند. توجه داشته باشید که گوشی وان پلاس 7 پرو 5G متفاوت از گوشی انحصاری 7T پرو 5G مک لارن است. باید اشاره کرد که Sprint تنها شبکه ملی جهت استفاده از 7 پرو 5G به حساب می آید.

oneplus 7 pro 5g

گفته می شود که در آینده نزدیک، شبکه Now Network نیز از دستگاه های مجهز به فناوری ارتباطی جدید پشتیبانی خواهد کرد. ارتقا به سیستم عامل اندروید 10،امکان استفاده از ویژگی ها، بهبودهای سیستمی و ترفندهای UIجدیدی را فراهم می آورد.

گذشته از قابلیت هایی نظیر دارک مود در سطح سیستم و کنترل های بهبود یافته در امنیت و حریم شخصی دستگاه، که البته بخشی از مجموعه استاندارد اندروید 10 گوگل به حساب می آیند، وان پلاس به اعمال تغییرات اختصاصی روی سیستم عامل اکسیژن نیز پرداخته است. از جمله این امکانات و قابلیت ها می توان به ویژگی های جدید سفارشی سازی در تنظیمات، طراحی رابط کاربری کاملا جدید و مجوزهای مکانی ارتقا یافته برای حفظ حریم شخصی اشاره کرد.

منبع: کلیک