ویروس کرونا فرایند گسترش شبکه 5G را سرعت می بخشد؟

شیوع ویروس کرونا تغییرات بسیاری را در برنامه کاری مردم به وجود آورده و ظاهرا رشد دورکاری در این مدت، شرکت ها و اپراتورهای مخابراتی را به فکر گسترش هر چه سریع تر شبکه 5G انداخته است.

ویروس خطرناک کرونا روز به روز در حال پیشروی در کشورها و مناطق مختلف است. با اینکه عده بسیاری از مبتلایان رو به بهبودی هستند اما تعداد بالای قربانیان، مردم را از رفتن به مکان های عمومی به ویژه محیط های بسته کاری به هراس می اندازد. در چنین شرایطی دورکاری گزینه بسیار مناسبی به نظر می رسد؛ چراکه فرد می تواند با استفاده از یک کامپیوتر شخصی و بدون خارج شدن از منزل، امور روزمره خود را به طور کامل انجام دهد.

این مساله موجب شده تا شرکت ها و سازمان های مهم در عرصه فناوری، به فکر توسعه زیرساخت های لازم جهت راه اندازی شبکه 5G بیافتند تا بدین ترتیب افراد کار خود را با سرعت بیشتری پیش ببرند. همانطور که می دانید نسل پنجم شبکه اینترنت ویژگی های خیره کننده ای دارد که از جمله آن ها می توان به سرعت و کیفیت بالای داده های ارسالی اشاره کرد. فناوری 5G تاخیر کمی دارد و علاوه بر پایداری بالا، امکان استفاده از قابلیت های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را نیز برای ما فراهم می آورد.

freelancing

تلاش ها برای توسعه ارتباطات بین المللی موبایلی از سال 2012 آغاز شد. از آن به بعد هر یک از اپراتورهای اینترنتی تلاش کردند تا گوی رقابت را از دیگری دزدیده و برای توسعه شبکه پر سرعت 5G حداکثر توان خود را به کار گیرند. در حال حاضر کشورهای کانادا، چین، ژاپن، کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و چند کشور اروپایی دیگر در این زمینه پیشتاز هستند. شرکت های مخابراتی نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی و سایر اپراتورهای مطرح نیز فعالیت های بسیاری را برای برقراری شبکه 5G انجام داده اند.

منبع: نبض فناوری