خدمات پهنای باند اختصاصی، به سازمان‌ها و شرکت‌ها برای استفاده آنها از اینترنت ارائه میگردد. همچنین امکان برقراری ارتباط میان نقاط مختلف جغرافیایی و مراکز و دفترهای مختلف سازمان‌ها با بالاترین کیفیت از جمله مزایای این سرویس است.

پهنای ‌باند اختصاصی پارسیان (Parsian broadband service)، سرویسی است که شرکت‌ها، سازمان‌ها و کاربران حرفه ای را قادر میسازد که ضمن اتصال دائم و آنلاین، با سرعتی به مراتب بیشتر از سایر انواع سرویسهای دیگر پارسیان، از شبکه‌ی جهانی اینترنت و شبکه‌های محلی استفاده نمایند.

در سرویس های اینترنت اختصاصی، پهنای باند مورد تقاضای مشترک بدون محدودیت های حجمی و اعمال محدودیت بر روی پورت های اینترنتی(full protocol) ارائه می شوند و مشترک می تواند از سرویس خود در تمامی ساعات شبانه روز به میزان پهنای باند خریداری شده، بدون قطعی و اشتراک با دیگران بهره برداری نماید. همچنین به دلیل کیفیت بالا و پایدار، امکان قراردادن انواع سرورها (سرور web ،application server یا دوربین های مدار بسته و …) بر روی این بستر به آسانی وجود دارد.
ارتباط کاربران جهت استفاده از این خدمات به صورت ارتباط بی سیم (در مناطق تحت پوشش) و یا اتصال زمینی اینترانت و نیز بر روی بستر فیبر نوری می‌باشد . تمام سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ که برای برقراری ارتباط با شبکه جهانی و شبکه‌های داخلی خود به پهنای باند اختصاصی نیازمندند، می‌توانند از این سرویس استفاده نمایند.
ارائه IP معتبر به تعداد مورد نیاز مشترک
نرم افزار مانیتورینگ پهنای باند (MRTG)
پهنای باند به طور کاملا” اختصاصی (Dedicated)
پشتیبانی 24×7 و نرم افزارپشتیبانی فنی (Ticketing System)