دلیل مهمی برای خوب خوابیدن

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn


متخصص مغز و اعصاب که فرایند مغز انسان را مورد مطالعه قرار داده است.
موضوع سخنرانی
یک سوم عمر خود را در خواب هستیم اما آیا واقعا به اندازه ی کافی در مورد خواب و بدن می دانیم ؟به راستی در زمان خواب چه اتفاقاتی می افتد که تا این اندازه در فعالیت مغزی ما موثر است ؟ جالب است بدانید که مغز ما یک چهارم ذخیره انرژی مصرف می کند، در حالی که تنها دو درصد کل حجم بدن ما را تشکیل می دهد. پس چطور یک عضو بدن بی نظیر که شاید مهمترین عضو بدن هم باشد، این همه منبع تغذیه حیاتی را مصرف می کند؟
تحقیقات جدید نشان می دهد که این موضوع با خوابیدن رابطه دارد.شاید از تاثیر شگفت انگیز آن غافل باشیم اما اگر موضوع پاکسازی مغز و ارتباط آن با خواب را جدی نگیریم ،خطرات و بیماری هایی همچون آلزایمر در کمین ما هستند .وقتی که حرف از پاکسازی مغز می آید، صحبت از فعالیت سالم و عملکرد مغز و بدن است که بیشتر جلوه می کند ازین رو است که درک اهمیت فعالیت های ساده پاکسازی مغز امروزه برای پیشگیری و درمان بیماری های مختلف مغز در آینده بسیار حیاتی خواهد بود.
خبر خوب این که می توان با در نظر گرفتن موارد مهمی که آقای جف در این فیلم با ما به اشتراک می گذارد از بیماری و مشکلات زیادی که با خواب ارتباط مستقیم دارند جلوگیری کنیم.

مطالبی که شما ممکن است دوست داشته باشید